Basında Biz

"Koruyucu Ailelik Konusunda İstanbul Birinci Sırada"

  • www.aa.com.tr

İstanbul Koruyucu Aile Derneği Başkanı Neşe Gökalp, Türkiye'de koruyucu aile sayısının 5 bin olduğunu ve bu ailelerin yanında 5 bin 401 çocuğun kaldığını belirterek, "İstanbul, koruyucu aile sıralamasında ilk sırada yer alıyor," dedi. (12.10.2017)

Koruyucu Aile Modeli ve Kurumsal Hibe Desteği

  • siviltoplumdestek.org

Kurumsal program dahilinde destek programına başlayan İstanbul Koruyucu Aile Derneği ile çalışmalarını, hibe sürecini ve gelecek planlarını konuştuk. Röportajın tamamını bağlantıdan okuyabilirsiniz. (14.07.2017)

Nasıl Koruyucu Aile Olunur

  • www.facebook.com

Nasıl koruyucu aile olunur? İstanbul Koruyucu Aile Derneği Başkanı Filiz Süyür, ‘Çocuklarla Bir Ömür’ programında anlattı. (26.01.2017)

"Koruyucu aile olun, bir çocuğun hayatı değişsin!"

  • www.seyahatperest.com

Bu yıl 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin de yürürlüğe girişinin 20. yılını kutladık. Koruyucu aile olarak bir çocuğun hayatını değiştirmeniz mümkün. (07 Ocak 2015)

Bir çocuğun hayatı değişsin.

  • www.milliyet.com.tr

Türkiye’de farklı sebeplerle devlet korumasındaki 14 bin kadar çocuğun yuva ve yurtlarda fiziksel gereksinimleri karşılanıyor. Ama bu çocukların hem bedensel hem de ruhsal olarak olumlu bir gelişim kaydetmeleri için ailenin sevgisine, güvenli ortamına, koşulsuz desteğine ihtiyacı var. (22.11.2014)

İstanbul Koruyucu Aile Derneği Röportajı

  • www.abprojeyonetimi.com

"Kasım ayının 20. Günü Dünya Çocuk Hakları Günü olarak kutlanmaktadır. Konumuz çocuk ise hakları da, hukukları da her sözün üstündedir. Gerisi biz büyüklere kalmış görev ve sorumluluklardır." Röportajın devamını bağlantıdan okuyabilirsiniz. (13 Kasım 2014)

E-Seminer - "Koruyucu Ailelik"

  • www.youtube.com

27 Şubat 2014

Koruyucu Aile Semineri

  • www.medilife.com.tr

İstanbul Koruyucu Aile Derneği yöneticileri tarafından, Medilife Sağlık Grubu bünyesinde çalışan hekim, hemşire ve diğer hastane çalışanlarıyla birlikte dernek üyelerine bilgi verildi.