Basında Biz

‘Çocuklar için El Ele’ projesi Denizli’de yapılan eğitimle başladı

  • www.haberturk.com

Avrupa Birliği tarafından desteklenen 'Çocuklar İçin El Ele' projesi’nin açılış toplantısı Denizli Koruyucu Aile Derneği yürütücülüğünde Denizli'de gerçekleşti.

DEKAD ‘Çocuklar için el ele’ dedi.. Federasyon meşalesini yaktı

  • www.egeyonhaber.com

Devlet koruması altında yaşayan çocukların aile ortamında sevgiyle büyümesi için çalışan Denizli Koruyucu Aile Derneği (DEKAD), çocuklar için çalışmanın daha etkin yürütülmesi için Türkiye’nin farklı illerinden bir araya geldiği paydaşları ile “Çocuklar için El Ele” diyerek çıktığı federasyon yolunda ilk...

Koruyucu aile dernekleri; federasyon meşalesini yakıyor.

  • www.denizligazetesi.com

Denizli Koruyucu Aile Derneği (DEKAD), çocuklar için çalışmanın daha etkin çalışma yürütülmesi için Türkiye’nin farklı illerinden bir araya geliyor. DEKAD paydaşları ile “Çocuklar için El Ele” diyerek çıktığı federasyon yolunda ilk etkinliği 11 Ağustos Çarşamba günü saat 10:30 da North...

“Doğurmadığımı unuttum”

  • www.milliyet.com.tr

6 yıl önce bekar bir kadın olarak koruyucu anne olan Selda G. “Kızımla öyle kuvvetli bir ilişkimiz var ki, inanın bazen doğurmadığımı unutuyorum” diyor.

Eli iki kez öpülesi anneler

  • www.yenisafak.com

Kandan değil candan anneler, ‘koruyucu aile’ olmanın mutluluğunu yaşıyor. 10 yıl boyunca biyolojik anne olmak için uğraştığını söyleyen 43 yaşındaki Nilüfer Efe, “Kızım Hilal benim büyük bir yaramı kapattı” diyor. 57 yaşındaki emekli Asena Selman ise kızı Melis’in okuyup iş...

Bizler çocuklarımızı kalbimizden doğurduk.

  • www.sozcu.com.tr

Onlar biyolojik aileleri tarafından terk edilmiş çocukları bir aile ortamında büyütmek için yuvalarını açan koca yürekli kadınlar. (29 Kasım 2020)

Çocukların hakları var! Her çocuk ayrımcılığın olmadığı bir geleceği hak ediyor.

  • www.posta.com.tr

“Çocuk insanın atasıdır” sözünü kulaklarım duyduğu an aklım onayladı. William Wordsworth’un ‘The Rainbow’ şiirinde geçer bu söz ve doğruluğundan hiç şüphem yok. Çocukların, içtenliği ve sınır tanımazlığı her şeyin üzerinde kalıyor. (21 Kasım 2020)

Koruyucu aileler anlatıyor: "Biz yetişkinler sadece kendi çocuklarımızdan sorumlu değiliz"

  • www.indyturk.com

"Sadece küçük çocuklara koruyucu aile olmak istemek, sadece kız çocuk tercih etmek gibi önyargılarla karşılaşıyoruz". (17 Kasım 2020)

2 bin çocuk aile bekliyor

  • www.gazetekadikoy.com.tr

Anne ya da baba olmak için mutlaka biyolojik bir çocuğunuz mu olmalı? Oysa sevgi bedende değil, yürekte büyüyor. Çeşitli nedenlerle devlet korumasına bırakılan bir çocuğun ailesi olmaya ne dersiniz? (5 Kasım 2020)